Совети и трикови

На некои луѓе, преуредувањето им оди од рака, но за други, огромниот избор на нијанси, комбинации на бои, трендови и стилови претставува голем предизвик. Тука можеме да се приклучиме и да споделиме со вас неколку корисни совети и трикови за тоа од каде да започнете и како да ја изберете вистинската комбинација што совршено ќе ја надополни вашата соба, мебелот, семејните потреби или личниот стил. Прво, направете си шолја чај или добро кафе и составете нова листа на идеи за да го разубавите вашиот дом.

Tips and Tricks Uporabni nasveti

Корисни савети

Дали е време за сезонско преуредување на вашиот дом? Без разлика дали планирате голем проект или само сте во искушение да ја освежите бојата на еден ѕид, препорачуваме да се опремите со ново знаење и корисни совети пред да се фатите за работа.

Tips and Tricks Navdih

Инспирација

Дали секогаш сте во потрага по креативна инспирација и ги следите најновите трендови во дизајнот на ентериер или едноставно уживате да разгледувате прекрасно опремени ентериери? Прелистајте ја нашата колекција на инспирации и можеби таа ќе ве поттикне да го започнете следното преуредување со целосно свежи идеи.

Tips and Tricks Naredi sam

Направете сами

Кога имате слободно попладне само за себе, добивате желба да се пуштите во акција и да преуредите друг агол од вашиот дом. Секоја добро завршена работа започнува со добра идеја и детално планирање – побарајте креативни идеи и почнете да го планирате вашиот следен креативен подвиг.